تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی

بــونكـای كاتــا چیست؟

 (بونكای عبارت است از فهم و درك كاربرد عملی تكنیك های كاتا)

 برای این كه كاتا،ارزش خقیقی وواقعی خود رابرای كراته كا داشته باشد،حركات هر كاتا می بایستی مورد مطالعه وبررسی قرار گیرد وتمامی این حركات عملا مورد تجزیه قرار می گیرد.

                                      

دید گاه خوب وعملی دستیابی به چنین حالتی این است كه فرد آنقدر تمرین كند تا حركات پای او به صورت طبیعی وخودكار جابجا شود. با انجام چنین روشی،فرد قادر خواهد بود كه زاویه وریتم حركات پای خود را به راحتی تغییر دهد. به این ترتیب می تواند درك وفهم كامل تری نسبت به توانایی های خود داشته باشد. پیشنهاد می شود،همیشه سعی كنید كه حداقل به دنبال یافتن كاربرد عملی در هر حركت باشید. اگر این سه كاربرد را هم پیدا نكردید،مهم نیست،چرا كه ارزش واهمیت تمرین در همان تحقیق،بررسی وتعمق بر روی این حركات است. دراین روش فرد می تواند با استفاده از تجسم و تصور خلاق با اجرای كاتا به قدرت واقعی كه در كاتا نهفته است پی ببرد.

اگر شخص بدون دانستن كاربرد واقعی هر تكنیك كاتایی انجام دهد،هیچ نوع قدرت وجذابیتی از انجام آن كاتاحاصل نمی شود. همیشه به یاد داشته باشید كه حركت كاتا دارای هدف  و منظوری است كه البته كاملا مشخص است. تاكید واهمیت هر حركت در كاتا بسیار متفاوت است. از طریق تحقیق وتفحص در بونكای ،شما می توانید به این هدف ومنظور دست پیدا كنید. حتی یك جابجایی كوچك پا در كاتا را نبایستی ساده انگاشت. یك حركت هوشمندانه از حركتی دورانی در مركز خود به قدرت بسیارقوی در نقاط بسیار دورتر از این مركز تبدیل خواهد شد.اثر یك جابجایی 15 درجه دست را می توان كاملا در تغییر زاویه شانه ها مشاهده كرد. اما تفاوت این تغییر محسوس از ضربه ای موثر وخرد كننده تر است تا حركت اضافی غیر موثر. حتی یك تغییر كوچك در حركت پا نیز می تواند از عدم عقب نشینی،محكم واستوار ایستادن در مبارزه حكایت كند. در مطالب بعدی به بونكای چند كاتا می پردازیم.

                                    
[ چهارشنبه 16 آذر 1390 ] [ 10:24 ق.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....