تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی
کــــی

کی، در نگارش کانجیمعنی و مفهوم کی، یکی از مشكل‌ترین مفاهیم در رابطه با فلسفه و تمرین كاراته است. بسیاری از كاراته‌كاها مایلند كه بدانند کی واقعاً چیست. كلمه کی از لغت چینی چی‌ نشأت گرفته، در فلسفه چینی، "چی" عبارت است از آنچه كه موجودات جاندار را از بیجان جدا می‌سازد. ولی با پیشرفت فلسفه چینی، مفهوم "چی" معنا و كاربردهای وسیع‌تری به خود گرفت. از برخی نظرات، "چی" اساسی‌ترین و اصلی‌ترین چیزی است كه همه چیز از آن درست شده است. تفاوت بین موجودات در این نیست كه دارای "چی" باشند یا نه، بلكه تفاوت آنها در اصولی است كه تعیین می‌كند که چی در هر موجود یا شیئی، چگونه سازماندهی شده و چگونه عمل می‌كند.

نقاط و خطوط انتقال انرژی (مریدیان) در طب سوزنیكاراته‌کای حال حاضر در مورد جنبه‌های تاریخی مفهوم كی زیاد حساس نیست. سؤال این است كه آیا كلمه كی بیانگر چیزی واقعی هست یا نه، و اگر هست، آن چیز چیست. تلاشهای زیادی شده است كه نشان می‌دهد كه كی بعنوان یك پدیده موجود عبارت است از "انرژی" یا "چیزی" كه در داخل بدن جریان دارد (به خصوص در مسیر كانال‌هایی در بدن به نام "مِریدیـِـن). تاكنون، شواهد زیادی در این رابطه وجود نداشته ولی این به آن معنا نیست كه "كی" وجود ندارد، مساله این است كه هنوز شواهد لازم برای ثابت كردن آن به دست نیامده است.

همه كاراته‌كاها باور ندارند كه "كی"، "انرژی" یا "چیزی شبیه به آن" است. برای بعضی از آنها كی عبارت است از یك مفهوم مصلحتی (مثل یك پتو) كه پوشاننده یا در برگیرنده، قصد، حركت آنی، توجه و نیّت است. اگر كسی این تصویر را كه كی، چیزی است كه می‌تواند انتشار یابد را اجتناب كند، در این صورت برای توضیح "كی"، باید جهت فیزیكی و روانشناسی مثبتی، اتخاذ شود. این مساله می‌تواند سازگاری و كارآیی حركات شخص را به حداكثر رساند و در نتیجه تكنیك‌های قوی‌تر و احساس مثبتی در شخص به وجود می‌آید.

علی‌رغم انتخاب هر شخص در رابطه با موجودیّت "کی" و اینكه به آن به عنوان چیزی واقعی یا غیر واقعی نگاه كند، شكی نیست كه در كاراته مساله فقط دست كاری كردن بدن حریف نیست. مسائل بسیاری دیگردر كاراته اهمیّت دارند از جمله زمان‌بندی، تعادل، سرعت، قدرت حمله و به خصوص موقعیّت روانی حریف مقابل. بعلاوه، كاراته سیستمی برای داشتن كنترل فیزیكی روی دیگران نیست، بلكه ابزاری است برای پیشرفت خود شخص. در نتیجه شكی وجود ندارد كه ترویج حالات فیزیكی و روانی مثبت، بخش بسیار مهم كاراته است. باز هم تكرار می‌كنیم، ممكن است بعضی افراد این ترویج در جهت مثبت را "كی" قلمداد نكنند.
[ یکشنبه 20 آذر 1390 ] [ 11:00 ق.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....