تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی
کــیمه

تمركز و یا کیمه در كاراته عبارت است از تمركز تمام انرژی بدن در لحظه‌ای كه یك تكنیك به خصوص، با هدف تماس پیدا می‌كند. این تمركز انرژی در اثر ایجاد فشار و آزاد سازی در عضلات خاص، در زمان صحیح و همچنین خروج هوا از ریه‌ها در حالیكه تكنیك تمام و كامل می‌شود، به وجود می‌آید.

در صورتی كه فشار ناشی از كامل كردن یك تكنیك بیشتر از زمان تعیین شده طولانی شود، "كیمه" آزاد نمی‌شود چرا كه كیمه با سرعت تكنیك ارتباط دارد.حركات كاراته ، قدرت را به سرعت تبدیل می‌كنند، بنابراین هنگامی كه ضربه مشت زده می‌شود، این حركت به تدریج سرعت یافته و در لحظه تماس با هدف، حداكثر سرعت را به خود می‌گیرد. اگر در این لحظه تمام عضلات تحت فشار بوده و تمركز داشته باشند، تمام نیروی بدن از سرعت به قدرت تبدیل شده و كیمه به دست می‌آید.

هر كسی می‌تواند با استفاده از وزن بدن ضربه مشت یا لگد بزند. این نوع قدرت، نوعی است كه همه افراد دارند و در موقعیّت‌های روزمره بكار می‌رود و بسته به فیزیك بدن هر شخص متفاوت است. ولی نیرویی كه در تمام تكنیك‌های كاراته به كار می‌رود از ایجاد فشار در عضلات و آزاد سازی آن به وجود می‌آید و لذا بر وزن و سایز بدن متكی نیست. هر كس، كوچك یا بزرگ اندام، امكان ایجاد نیرو و قدرت زیادی را دارد اگر یاد بگیرد كه از بدن خود به طرز صحیح استفاده كند.

بیان کیمه به زبان سادهدر صورت استفاده صحیح از بدن، شخص می‌تواند به نقطه‌ای برسد كه در آن بدن می‌تواند به حداكثر بازدهی برای اجرای هر تكنیكی برسد. این نباید با آنچه كه شخص فكر می‌كند که بازدهی حداكثر است، اشتباه گرفته شود. انعطاف‌پذیری جهت بدست آوردن حداكثر كشش و انقباض در تمام گروه‌های عضلانی كه در حركات گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند، از اهمیّت زیادی برخوردار است، هرچقدر مسافتی كه یك عضله هنگام انقباض و انبساط طی می‌كند بیشتر باشد، سرعت بیشتر شده و در نتیجه قدرت در تكنیك افزایش می‌یابد. بوجود آوردن هماهنگی بسیار حیاتی است به این معنی كه انرژی‌ای در یك نقطه بوجود آمده است و قرار است به نقطه دیگری انتقال یافته با انرژی‌ای كه در نقطه دوّم تولید شده تركیب شود، باید به وسیله كاراته كا عملی گردد.

برای توصیف كیمه، می‌توان انرژی پنهان بدن را با انرژی نور خورشید مقایسه كرد. با استفاده از ذره‌بین، نور جمع آوری شده را می‌توان در نقطه كانون عدسی متمركز كرد، آن نور متمركز شده می‌تواند كاغذ، چوب و یا حتی فلز را بسوزاند، ولی قبل از این مقطع، نور دارای قدرت بسیار ناچیزی است.
بنابر‌این تمام اجزا و شرایط یك تكنیك صحیح كاراته مانند قدرت, سرعت, بازدم, مركز ثقل, تعادل و... را در یك نقطه متمركز كردن را كیمه می‌نامند.
[ دوشنبه 21 آذر 1390 ] [ 03:24 ب.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....