تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی

كاتا به معنای شكل و فرم است . سالهاست كه همه نكات اصلی - دفاع ها - ضربه ها - لگدها - مبارزه ها و تكنیك های پایه به شكل و فرم خاصی در آمده اند.

كاتاها دارای یكسری از نكات و تكنیك های انتخابی بوده كه هر كدام معنای درونی عمیق و خاص خود دارند.

كاتا پایه و اصول كاراته است . اصول اولیه و اساسی كاراته در كاتا وجود دارد كه به طور خلاصه – موقعیت بدن – ایستادن – تكنیك های پا – تای ساباكی – تعویض جهات – زمانبندی – تنفس – كیای و همچنین یك رفتار روحی صحیح را شامل می شود .

در گذشته های دور كاتا بطور پنهانی تمرین می شد و مثل امروزه رایج و معمول نبود. در آن زمان كاتا فقط شكل یادگیری كاراته بود و این اهمیت كاتا را آشكار می ساخت.

كاتا تنها یك مبارزه در برابر حریفان فرضی است كه تكنیك های كاراته بر روی آنها انجام میگیرد. بنابراین اخلاق فردی در حین انجام كاتا دارای اهمیت زیادی می باشد‏ با تمرین مداوم كاتا‏ شما معنای واقعی تكنیك های كاراته را خواهید یافت .این دنش به شما این امكان را میدهد كه در هر موقعیتی و در برابر هر حمله ای‏ عكس العمل درستی را بطور اتوماتیك از خود نشان دهید.

علاوه بر این‏كاتا شامل یك ترفند كومیته است.در حین تمرین یك كاتا‏ شخص باید به طور ثابت برروی حریف تمركز كند و حركاتش را برروی او در نهایت قدرت و دقت انجام دهد طوریكه این اندیشه را داشته باشد كه حیات وی به انجام این حركات و تكنیك ها به بهترین شكل ممكن بستگی درد . این دسته از تمری ها جسم و فكررا همسان می كند و به بیان دیگر می توان آن را احساس و لمس كردن كاتا و زندگی كردن با آن را بیان كرد. هر چند باید گفت كه بعضی از این تكنیك ها خطرناك هستند‏ اما تمرین آنها در كاتا به شما یك نیرو برای كنترل قدرت میدهد و بنابراین این تكنیك ها را قبل از استفاده آنها در كومیته به دست خواهید آورد.كاتا مختصر و مفید تمرین می شود و مربی هدف حقیقی استاد از ابداع و انجام آنها را آموزش میدهد. به همین دیل است كه كاتا یكی از مهمترین اصول در كاراته به شمار می رود.

 
[ پنجشنبه 18 اسفند 1390 ] [ 10:08 ق.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....