تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی

كاراته با ؛ری؛ آغاز می شود و خاتمه می یابد و معنای آن عبارت است از ؛احترام و تواضع؛.

شاگردان كاراته نه تنها در دوجو این موضوع را رعایت می كنند بلكه با تمام مردم همین احترام و تواضع را اعمال می كنند . ری دارای مفاهیم خدا-بخشش و سخاوت نیز هست.پس ری عبارت ست از روحیه ؛تشكر كردن-سپاسگذاری و ستایش؛ آنچه داده شده است.             

كاراته با ؛ری؛ آغاز می شود و خاتمه می یابد و معنای آن عبارت است از ؛احترام و تواضع؛.

شاگردان كاراته نه تنها در دوجو این موضوع را رعایت می كنند بلكه با تمام مردم همین احترام و تواضع را اعمال می كنند . ری دارای مفاهیم خدا-بخشش و سخاوت نیز هست.پس ری عبارت ست از روحیه ؛تشكر كردن-سپاسگذاری و ستایش؛ آنچه داده شده است.

میخواهیم بدانیم كاراته بدون ری چگونه می توانست باشد.مسلما شاگردان مطالب استاد را به خوبی یاد نمی گرفتند چرا كه بخش مهمی از مفهوم "ری" گوش دادن و توجه كردن بسیار زیاد به استاد است. بدون "ری" كاراته می‌توانست بسیار خطرناك نیز باشد چرا كه همكاری كردن جهت كسب اطمینان از امن بودن محیط كلاس كاراته، یكی دیگر از بخشهای مهم مفهوم "ری" است و بدون آن شاگردان احساس آزادی می‌كنند كه جراحاتی غیر ضروری وارد كرده و یا در كلاس ناهماهنگی و مزاحمت به وجود می‌آورند. در كاراته همانند جامعه، روابط صحیح، سلیس و روان بین انسانها و مكالمات آنها بستگی زیاد دارد به اعمال احترام و تواضع نسبت به یكدیگر. روشی كه شاگردان كاراته برای ادای احترام به كار می‌برند، تعظیم كردن است. شاگرد، قبل و بعد از كلاس، به استاد تعظیم می‌كند. شاگردان قبل از شروع كار به یكدیگر نیز تعظیم می‌كنند. حتی قبل و بعد از مسابقات، كه در آن شركت كننده‌ها سخت ترین تلاش خود را برای برنده شدن اعمال می‌كنند، به یكدیگر تعظیم می‌كنند كه نشان دهنده احترام متقابل است. به وسیله اجرای "ری" در كلاس كاراته، شاگردان و استادان اعلام می‌دارند كه از داشتن این فرصت برای یادگیری از یكدیگر، قدردانی می‌كنند.هنگامی كه همشاگردی‌‌ها در كلاس كاراته به همدیگر تعظیم می‌كنند و مراتب احترام و تواضع را به یكدیگر نشان می‌دهند، در واقع مفاهیم سخت كاركردن و انضباط را كه هر كس باید در كاراته رعایت كند، بهتر درك می‌كنند. با احترام گذاشتن به كلاس و لباس فرم "گی"، شاگردان از داشتن آنها قدردانی می‌كنند. به خاطر بسپارید كه همه انسانها به اندازه كافی خوشبخت و خوش شانس نیستند كه بتوانند كاراته را فرا گیرند. چنانچه اصول "ری" را در زندگی خارج از كلاس كاراته به كار برید، یك انسان با انضباط و اتیكت به حساب می‌آیید. با انجام ری، هنگامی كه از مهمانانی كه به خانه‌تان آمده‌اند تشكر می‌كنید به این معناست كه از تلاش و زحماتی كه آنان متقبل شده‌اند تا در مهمانی خانه شما شركت كنند، سپاسگزاری می‌كنید. هنگامی كه در سر میز غذا اصول ری را رعایت می‌كنید، در واقع به مهمانان احترام گذاشته‌اید چرا كه لحظات خوب و خوشایندی را با آنها سپری كرده‌اید و وقتی كه به اجرای "ری" در كلاس كاراته عادت كردید، سعی كنید آن را در زندگی روزمره هم به كار برید و هیچگاه به افراد و یا اشیاء به عنوان چیزهای بخشیده شده به شما، نگاه نكنید. این روح ری است.

 
[ چهارشنبه 9 فروردین 1391 ] [ 07:21 ق.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....