تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی
اغلب مردم از این که چرا ورزش های رزمـی در بین سایر رشته های ورزشی مشهور است تعجب می کنند.
باید یک دلیل مهم وجود داشته باشد که برخی افراد به سمت ورزش های رزمی جذب می شوند. در واقع دلایل زیادی برای این کار وجود دارد اما من دلایل اصلی آن را در این پست خلاصه کرده ایم.
1) دفاع شخصی
آبا تا به حال در مدرسه دعوا کرده اید؟ آیا تا به حال نگران این مسئله که چگونه در شرایط خطرناک از خود و خانواده خود محافظت کنید، بوده اید؟به نظر می رسد که شما تنها نیستید زیرا هزاران نفر از رزمی کاران دیگر نیز معتقدند که در دنیای امروز دفاع شخصی انگیزه مهمی برای ثبت نام آنها در این کلاس ها می باشد
2) حفظ سلامتی و تناسب اندام
آیا به اندازه کافی فعالیت بدنی دارید؟ آیا از کلاس های ایروبیک با آن موسیقی آزار دهنده اش خسته و بیمار شده اید؟
بسیاری از مردم به این حالت دچار شده اند و به ورزش های رزمی روی آورده اند تا ضمن حفظ سلامت و تناسب اندام خود از فواید بی شمار آن نیز بهره ببرند.
3) نظم
ظاهراً این مهم ترین دلیل برای والدینی است که فرزند جوان خود را به این کلاس ها می فرستند. نظم یکی از اصول مهم ورزش های رزمی است و چنان چه صاحب «فرزندی سرکش» هستید برای تغییر رفتار او، از طریق روش های آزمون مبتنی بر زمان توسط یک استاد کار آزموده دیر نیست.
4) اعتماد به نفس
آیا فاقد اعتماد به نفس هستید؟ آیا مایلید آن چه را که دیگران از شما می خواهند انجام دهید یا این که روی پای خود ایستاده و وارد مسیر زندگی شوید؟ بسیاری از افراد به جای این که خود هدایت گر راهی باشند، دنباله رو دیگران هستند. ورزش های رزمی الگویی کامل برای ایجاد مهارت های ارتباطی اصلی و اعتماد به نفس بوده و بسیاری متوجه  این مطلب شده اند.
5) خویشتن داری
می توان این ویژگی را این گونه تعریف کرد: توانایی کنترل حرکات و رفتار غیرارادی  خود در شرایط تحت فشار ناشی از مشکلات زندگی روزمره، نحوه عکس العمل شما در برابر حوادث ناخوشایند و فشار ها معمولاً موید شخصیت شما می باشد. رزمی کاران در برابر مشکلات زندگی به طور کامل تأثیر ناپذیر نیستند اما به واسطه تمرینات سخت و مستمر به راحتی از این موانع و مشکلات عبور می کنند.
6) تنوع
آیا از انجام کار های روزمره و همیشگی خسته شده اید؟ آیا احساس می کنید که به یک مسیر جدید در زندگی نیاز دارید؟ راه حل ساده این است که کاری متفاوت انجام دهید و ورزش های رزمی همان کار متفاوت با بسیاری از فواید نهفته است.
7) تعامل اجتماعی 
انسان به خاطر اجتماعی بودن به تعاملات اجتماعی با دیگران نیازمند است. معمولاً این نیاز در خانه و محل کار برآورده می شود اما در اجتماع همیشه این گونه نیست. چرا از محل زندگی راحت خود بیرون نمی آیید؟ نظرتان در مورد یافتن دوستان جدید که هدف مشترکی با شما دارند و آن هم تکامل و پیشرفت است، چیست؟
8) رشد روحی
سر در گمی های دنیای مدرن باعث ایجاد استرس فراوان شده و نیاز به یک هدایت گر روحی و روانی احساس می شود. بسیاری برای رفع این نیاز مدی تیشن و یوگا روی می آورند و دیگران نیز  برای ارتباط دوباره با خویش و کشف حقیقت هستی به سراغ ورزش های رزمی می روند
9) آموختن فرهنگی جدید
ریشه بسیاری از ورزش های رزمی به کشور هایی مانند چین، ژاپن، کره، فیلیپین، تایلند و بساری از کشور های دیگر بر می گردد. از آنجایی که ورزش های رزمی دارای سابقه فرهنگی بسیار غنی است، سر آغازی برای مطالعه دنیای پهناور اطراف ما، تاریخچه آن و فرهنگ های مختلف می باشد.
10) «چون دوستم گفت حال می ده»
آیا تا به حال فیلمی را به خاطر توصیه یکی از دوستانتان دیده اید؟ آیا تا به حال کفشی را به خاطر گفته دیگران در مورد راحتی آن خریده اید؟ در مورد یک ماشین جدید چه طور؟ مثال های بسیار دیگری وجود دارد که ما در زندگی روز مره خود بنا بر خواسته ها و علایق دیگران کارهایی را انجام داده ایم.
ورزش های رزمی هم از این قاعده مستثنی نیست و در بسیاری از مواقع پرداختن به ورزش های رزمی یک تجارت مبتنی بر پیشنهاد دیگران است.
موارد بالا «ده علت اصلی برای پرداختن به رشته های رزمی» می باشد و چنان چه هنوز هم اقدام کنید. اگر از قبل هم به این ورزش می پرداخته اید به شما به خاطر برداشتن اولین گام در این مسیر تبریک می گویم.[ یکشنبه 20 فروردین 1391 ] [ 05:14 ق.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....