تبلیغات
مــعـرفــی کاراتـــه(سبک وادوریو)فرفنی

*بسم الله الرحمن الرحیم ستارگان شرقی دماوند باسلام و عرض ادب وخوش آمد گویی امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سپری كنید*فرفنی*
نویسنده و طراحان وب
نظر سنجی فرفنی
شما كدام ورزش را بیشتر می پسندید؟صفحات جانبی فرفنی
پیوندهای روزانه فرفنی

« نام آوررزمی هیرونوری اتسوكا »

نام استاد: هیرونوری اوتسوكا

سبک:    وادوریو

تاریخ تولد:          1892

محل تولد:            ژاپن

هیرونوری اوتسوكا ؛ خالق سبكی بر مبنای صلح و دوستی

هیرونوری اوتسوكا از اولین شاگردانی بود كه از سال 1922 كلاسهای كاراته جی‌چین فوناكوشی را در توكیو دنبال كرد. او در سال 1892 و در خانواده‌ای آشنا با هنرهای رزمی دیده به جهان گشود.

اوس

« نام آوررزمی هیرونوری اتسوكا »

نام استاد: هیرونوری اوتسوكا

سبک:    وادوریو

تاریخ تولد:          1892

محل تولد:            ژاپن

هیرونوری اوتسوكا ؛ خالق سبكی بر مبنای صلح و دوستی

هیرونوری اوتسوكا از اولین شاگردانی بود كه از سال 1922 كلاسهای كاراته جی‌چین فوناكوشی را در توكیو دنبال كرد. او در سال 1892 و در خانواده‌ای آشنا با هنرهای رزمی دیده به جهان گشود. خیلی كوچك بود كه جوجیتسو را زیر نظر پدرش (توكیوجیرو اوتسوكا) و عمویش (چوجیرو اباشی) آغاز كرد پس از آن شاگردی یكی از استادان بزرگ سبك شین دو ایشین ریو به نام شین سابورو ناكایاما را دنبال كرد. آموزشهای این سبك در یك اصل كلی خلاصه می‌شد: هماهنگ كردن حركات بدن با هارمونی طبیعت، واضح‌تر، یعنی این كه با الهام از قوانین طبیعت، مكانیسم بدن را تعدیل و تنظیم كنیم.

در سال 1921، در سن 29 سالگی و توسط استادش به درجه «مانكیو-كی‌ دان» (معادل فوق‌لیسانس امروز) از مدرسه شیندو ایشین ریو و عنوان استاد درجه 4 نائل شد. ولی داستان در این جا به پایان نرسید بلكه اتسوكا وارد داستان دیگری بعنوان مربی كاراته و نه مربی جوجیتسو شد.

در سال 1922، اوتسوكا كاراته را زیر نظر جی‌چین فوناكوشی كشف كرد. آشنایی قبلی‌اش با جوجیتسو باعث شد به سرعت پیشرفت كند و سال 1925 دستیار استاد شود و همان موقع بود كه شروع كرد به شرح دادن عقاید شخصی‌اش كه تحت نفوذ سبك شین‌دو ایشین ریو بود. به تدریج اوتسوكا به این نتیجه رسید كه رفتارها و حركات شوتوكان انعطاف ناپذیرند، از طرفی فوناكوشی همه تمرینها را به تنهایی آموزش می‌داد (كیهون و كاتا) و همه را از تمرینات دو به دو نهی كرده بود.

برای اوتسوكا كه در جوجیتسو عادت به تمرین با یارگیری (تمرینات اجباری دو نفره) كرده بود این روش فوناكوشی خیلی ناقص و ناكافی به نظر می‌رسید. در سال 1934 رابطه بین آنها قطع شد.

اوتسوكا، فوناكوشی را ترك كرد و درس و اصول شخصی خود را پایه‌ریزی كرد: در این روش آموزشی جدید تمرینات مهم یاكوسوكو- كومیته (مبارزات قراردادی)‌ در نظر گرفته و كاتاهای آموزشی فوناكوشی نیز اصلاح شدند و تا حدودی از روشها جوجیتسو و كن‌دو (سبكی ژاپنی كه در آن دو به دو همراه گارد زره به تمرین می‌پردازند) الهام گرفته شد. همچنین از چهره‌ای آشنا در مبارزات یعنی استاد كاراته چوكی موتوبو (كسی كه كاراته فوناكوشی را به رقص عامیانه و محلی تعبیر كرده بود!) برای آموزش بهره‌گیری كردند.

سال 1939 یعنی سه سال بعد از پایه‌گذاری رسمی شوتوكان، اوتسوكا سبك خود را نامگذاری كرد: وادوریو (یعنی سبكی بر مبنای صلح و دوستی) كاراته كه بوجود آمد اولین نمونه ژاپنی (و نه اوكیناوایی) بود كه خلق شده بود چرا كه تحت نفوذ اصول و تكنیكها از ریشه و تبار هنرهای رزمی ژاپنی دوره فئودال (جوجیتسو ، كان‌دو و…) می‌بود.

این كاراته همه‌گیرتر و به مراتب قدرتمندتر از شوتوكان بود و توانست به سرعت جای خودش را در میان قشر فرهنگی- دانشگاهی جامعه پیدا كند.

اوتسوكا در زمان حیاتش توانست تا دان 10 ارتقاء درجه پیدا كند.

 
[ یکشنبه 28 خرداد 1391 ] [ 08:35 ق.ظ ] [ فر فنی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره فرفنی و كلبه ی حقیرش

باسلام خدمت تمام دوستان عزیز هم رزمی کار هم رزم دوست
بنده قصد براین دارم که در مورد ورزش کاراته (سبــک وادوریو ) مطلب بگذارم.
امیدوارم قطره ای از دریای کاراته را به شما دوستان محبوب بچشانم واز این دریا بهرمند
بشوید،البته این نکته فراموش نشود که از تمام دوستان کاراته کا کمک میخواهم تا
دربهتر معرفی کردن کاراته بنده را یاری نمائید و
جا داره که ازشیهان مصوری و استاد عزیزم سن سی فاطمه امامقلی نهایت تقدیر و تشکر را کنم وآرزوی صحت و سلامتی را برایشان دارم .
با تشکر از شما دوستان که نگاهتان را به وبلاگم هـــدیه می کنید.
??؟؟
آمار سایت فرفنی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

....